چکیده به روزترین کتاب ها و مقالات روز مدیریت
مشهد- بلوار سجاد- امین2- پلاک 21- طبقه 2

تزلزل ناپذیر

خانه - چکیده کتاب - تزلزل ناپذیر

تزلزل ناپذیر

آنتونی رابینز نویسنده و سخنران برجسته در آخرین اثر خود با ذکاوت ذاتی‌اش سؤال مهمی را پیش روی همه ما قرار می‌دهد: «وقتی کسب‌وکارها ثبات گذشته را ندارند و در نتیجۀ آن بیکارها از نداشتن شغل رنج می‌برند و دارندگان شغل با دلهرۀ از دست دادنش می‌خوابند، وقتی بازارهای اساسی سرمایه‌گذاری حرکات کاتوره‌ای دارند و به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری بلندمدت با مخاطرات بزرگی همراه است، چطور می‌توان امنیت مالی کوتاه‌مدت و بلندمدت را برای خود تدارک دید؟» شفاف‌تر اینکه چطور می‌توان در شرایط متزلزل اقتصادها تزلزل‌ناپذیر بود؟ آنتونی رابینز در پاسخ به این سؤال سه‌گام مهم در جهت تزلزل‌ناپذیر شدن را شرح می‌دهد. گام‌هایی که آزادی و استقلال مالی شما را تضمین می‌کند حتی اگر بازار و اقتصاد عاجز از تأمین امنیت خود باشند و راهشان را گم کنند. رابینز معتقد است بسیاری از مردم به‌خوبی می‌دانند چه باید بکنند؛ اما بدون به‌کارگیری قواعد تزلزل‌ناپذیری به‌جای آنکه بر روی چیزهایی که در حیطه قدرت آن‌هاست تمرکز کنند بر چیزهایی متمرکز می‌شوند که از تسلط آن‌ها خارج است. چنانچه به امنیت مالی خود اهمیت می‌دهید و تزلزل‌ناپذیر بودن را در سر می‌پرورانید خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تزلزل‌ناپذیر بودن یعنی اینکه مطمئن باشید علیرغم همه آنچه اقتصاد می‌تواند باعثش شود، ازنظر مالی در امنیت خواهید بود. این مرحله یک پله بالاتر از استقلال مالی است و بسیاری در رویای رسیدن به آن هستند. بااین‌حال آیا با توجه به بازارهای مالی آشفته و غیرقابل‌پیش‌بینی کنونی چنین امری شدنی است؟ بله، درصورتی‌که به‌جای دست‌وپا زدن به دنبال آنچه از ید قدرت شما خارج است تمرکزتان را روی چیزهایی بگذارید که در حیطه قدرت و تسلط شما هستند این امر شدنی است

هرگاه تمرکزتان را بر چیزهایی معطوف کردید که در حیطه قدرتتان هستند درخواهید یافت برای تزلزل‌ناپذیر شدن لازم است سه‌گام بردارید:

  1. کتابچه قانون مالی را بفهمید.
  2. بازی تزلزل‌ناپذیری را شروع کنید.
  3. ذهنیت خود را تزلزل‌ناپذیر کنید.

در این بخش از زندگی تعهد حرف اول را می‌زند. اگر به فهمیدن و به خدمت گرفتن دریافت‌های تزلزل‌ناپذیر متعهد شوید پاداشی فوق تصوراتتان دریافت خواهید کرد. وقتی قوانین حاکم بر دنیای امور مالی را بدانید چه مقدار احساس قدرتمندتر شدن و با اعتماد به نفس‌تر بودن خواهید کرد؟ با آن دانش و تبحری که دارید می‌توانید تصمیم‌های مالی خردمندانه‌تر و هوشمندانه‌تری بگیرید. تصمیم یعنی سرنوشت. هر که هستید و هرکجای زندگی که ایستاده‌اید، من اکنون اینجا هستم تا به شما بگویم هنوز هم راهی هست و تلاش می‌کنم آن را نشانتان دهم.

گام نخست در مسیر تزلزل‌ناپذیر شدن دانستنِ قوانینِ حاکم بر دنیای امور مالی است. درواقع فقط چهار قانون وجود دارد که شما باید بدانید و به کار ببندید:

  1. بدانید زمستان در راه است و باید فکر چاره‌ کنید.
  2. مراقب راست و دروغ‌ها و زیرآبی رفتن‌های وال‌استریتی‌ها باشید.
  3. پیش از آنکه دیر شود برنامه بازنشستگی‌تان را نجات دهید.
  4. کسانی را که از آن‌ها توصیه‌های مالی می‌گیرید به‌دقت انتخاب کنید.

ناحیه کاربری

با ثبت‌نام می‌توانید به این بخش دسترسی داشته باشید!

اشتراک:

ارسال دیدگاه

ماهنامه

error: نشریه رهاورد مدیریت