وقتی متخصصان بنام تبدیل به معلم می‌شوند

هنگامی که دیوید راجر در کلاس دوم درس می‌خواند، همیشه در مورد انجام تکالیف شکایت می‌کرد تا این که مادربزرگش داستانی را برای او تعریف کرد که نه تنها الهام‌بخش او برای بازگشت به کار بود بلکه سال‌ها بعد انگیزه تاسیس مدرسه آنلاین را در او ایجاد کرد. او که در لهستان زندگی می‌کرد، در سال‌های جوانی به همراه مادرش برای تعطیلات به خارج از شهر رفتند ولی پدرش برای کار در آنجا ماند. یک هفته بعد با کمال تعجب متوجه شدند نازی‌ها به لهستان حمله کرده، همه اموال آن‌ها را به سرقت برده و پدرش را به اردوگاه کار اجباری در روسیه فرستاده بودند. او بعدها در همان جا درگذشت. پس از اینکه خانواده او به آمریكا فرار كردند، مادربزرگش بارها تلاش کرد تا وارد دانشکده پزشکی شود اما همیشه در این کار ناکام بود.
یکی از مقامات پذیرش دانشگاه به او گفته بود وی به سه دلیل شانس زیادی برای قبولی ندارد: یهودی بودن، زن بودن و مهاجر بودن. اما او به تلاش خود ادامه داد تا این که در نهایت در دانشکده پزشکی نیویورک پذیرفته شد و بعدها متخصص اطفال شد.
در پایان داستان، مادربزرگ راجر به او گفت: آموزش و تحصیل یکی از چیزهایی است که هیچ کس نمی‌تواند آن را از تو بگیرد.
در ماه مه ۲۰۱۵ راجر و دوستش، آرون رستمسن، مسترکلس را راه‌اندازی کردند که امکان دسترسی آنلاین به کلاس‌های درسی اساتید مشهور در حوزه‌های مختلفی را فراهم می‌کرد. برخی از این اساتید شامل انی لبویتز، عکاس، استیو مارتین طنزپرداز و سرنا ویلیامز بازیکن تنیس بودند.
مسترکلس که مقر اصلی آن در سانفرانسیسکو قرار دارد، ۴۰ کارمند دارد و ۲۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری در آن صورت گرفته است. راجر می‌گوید: آموزش و تحصیل همه چیز است. یکی از دغدغه‌های من کمک به افراد برای دسترسی به چیزی است که  هیچ‌کس نمی‌تواند از آنها بگیرد. وی مصاحبه‌ای در مورد شرکتش با مدرسه کسب‌و‌کار استنفورد انجام داده است.

[pms-restrict subscription_plans=”805″]

ایده اصلی پشت مسترکلس چیست؟
فراهم کردن شرایطی برای یادگیری از بهترین‌ها در هر حوزه
چطور در مورد انتخاب اساتید کلاس‌های تصمیم می‌گیرید؟
ما با کارشناسان این حوزه صحبت می‌کنیم و از آنها می‌خواهیم فردی را به ما معرفی کنند که دوست دارند از او چیزی یاد بگیرند. ما همچنین با دانشجویان در این باره صحبت می‌کنیم و با نظرسنجی از مردم سوال می‌کنیم بهترین‌ها را در جهان معرفی کنند. سپس با انجام محاسبات آماری فرد برگزیده را برای تدریس یک کلاس خاص انتخاب می‌کنیم
چه چیزی این فرد را بهترین می‌کند؟
مربیان ما همه در گذشته خود کسی را دارند که مسیر زندگیشان را تغییر داده است. کوین اسپیسی در مورد مدیر رستورانی صحبت می‌کند که او را به بازیگری ترغیب کرد. کوین پیشخدمت رستوران بود و در آخر هفته در پارک برنامه اجرا می‌کرد. مدیر رستوران پس از اخراجش به او گفته بود: اجراهایت را در پارک دیدم. تو قابلیت آن را داری تا روزی بازیگر بزرگی شوی باید این کار را دنبال کنی. آنها همه کسی را داشتند که در این مسیر به آن‌ها کمک کرده و حالا قصد دارند همین کار را برای دیگران انجام دهند. همچنین تمام آنها در حوزه کاری خود صاحب نظر هستند و ده‌ها سال را صرف ارتقای مهارت‌های خود کرده‌اند و حال قصد دارند این دانش را با دیگران به اشتراک بگذارید.
چگونه با پلتفرم‌های دیگری مانند یوتیوب رقابت می‌کنید که در آن افراد می‌توانند همه چیز را به راحتی یاد بگیرند؟  
برخی از اساتید ما گوادون رامسی، سرآشپز معروف، مطالب بسیاری در این سایت‌ها دارند. اما رامسی کلاس‌های مسترکلس خود را در منزل برگزار می‌کند. او آشپزخانه خودش را به روی شما باز می‌کند و به شما می‌آموزد چگونه سطح آشپزی خانگی خود را به سطح میشلین استار برسانید. شما هیچ جا نمی‌توانید چنین سطحی از دسترسی را تجربه کنید. همچنین، کلاس‌های ما فراتر از پخش ویدیو است. ما انجمن‌ها و کتاب‌های درسی داریم و مدرسان در کلاس‌ها شرکت می‌کنند.
اولین استاد مسترکلس چه کسی بود و چگونه او را متقاعد به شرکت در این کلاس‌ها کردید؟
داستین هافمن اولین کسی بود که به ما پاسخ مثبت داد. من با یکی از نزدیکان او در ارتباط بودم. او به محض شنیدن ایده ما موافقت خود را با این کار اعلام کرد. وی گفت خودش زمانی با لورنس اولیویه و مارلون براندو کار می‌کرده است. این افراد تاثیر شگرفی بر بازیگری او داشتند. او قصد داشت این دانش را با جوانان و بازیگران جدید به اشتراک بگذارد.
کلاس‌های شما در مقایسه با سایر دوره‌های آموزشی آنلاین، محتوای تولیدی بیشتری دارد اما هدف آن صرفا سرگرمی نیست. شما خود را در کجای این طیف می‌بینید؟
ما خود را به مثابه یک موسسه آموزشی در نظر می‌گیریم. در ابتدای کار، یکی از سوالات اصلی که از خود پرسیدیم این بود: چرا مردم استقبال زیادی از کلاس‌های آنلاین نمی‌کنند؟ در بسیاری از کلاس‌های آنلاین موجود، تصویربرداری با دوربین وب کمی انجام می‌گیرد که در انتهای کلاس درس نصب می‌شود. این افراد از فرمت و ساختاری استفاده می‌کنند که برای وب ساخته نشده است و آن را در اینترنت قرار می دهند.
چرا یک کلاس آنلاین نباید بهترین کلاس بازیگری باشد؟ هدف ما بالا بردن استاندارد آموزش‌های آنلاین است. بهترین کلاس‌ها می‌تواند جذاب و زیبا باشند و همچنین شما را به خنده و گریه وا‌دارد. شما در هنگام تماشای کلاس داستین هافمن به گریه می‌افتید. در کلاس کریستینا آگیلرا در مقابل رایانه خود آواز می‌خوانید – ما برنامه‌ای طراحی کردیم که میزان پیشرفت شما را در طول زمان نشان می‌دهد.
آیا اکثر مخاطبان شما این کار را برای کسب مهارت‌ و یافتن شغل انجام می‌دهند یا این کلاس‌ها برای آن‌ها بیشتر جنبه سرگرمی دارد؟
طیف گسترده‌ای از افراد در این کلاس‌ها حضور دارند، اما بسیاری از شاگردان ما می‌خواهند در حوزه کاری خود بهترین باشند، صرفنظر از کاربرد حرفه‌ای آن.  نیمی از آنها قبلا در هیچ کلاس آنلاینی شرکت نکرده‌اند.
مسترکلس رویایی شما به چه شکل است؟
دوست دارم ایلان ماسک تدریس یکی از کلاس‌ها را بر عهده بگیرد.
چرا؟ او حداقل در سه صنعت تحول ایجاد کرده است. وی نگاه آینده‌نگری دارد و به خوبی می‌تواند تحولات دنیا در ۱۰ سال آینده را پیش‌بینی کند. دوست دارم از او بپرسم چگونه ایده استارتاپ‌هایش به ذهنش خطور کرد. می‌خواهم فرایند ذهنی او را بهتر درک کنم. این کلاس در مورد کارآفرینی خواهد بود، اما بخشی از آن که برای من بیشتر جذابیت خواهد داشت نحوه آینده‌نگری و پس از آن تلاش برای ایجاد و تحقق این آینده است.
در دوران کودکی معلم مورد علاقه شما چه کسی بود؟
چند معلم بسیار خوب داشتم. معلم انگلیسی من در دبیرستان خانمی بنام پام فلچر بود. او که اهل نیویورک بود بسیار سرسخت و  تندگو بود. من برای کلاس انگلیسی مقاله‌ای سمبل کردم و به او تحویل دادم. وی مقاله من را برگشت داده و در آن نوشت: دیگر این مزخرفات را به من تحویل ندهی!. او مرا ترغیب کرد تا درک بهتری نسبت به موضوع به دست بیاورم و نگارش خودم را بهبود بخشم. در دوران کارشناسی استاد اقتصادی به نام جان نای داشتم. اگر قرار بود بین وقت گذرانی با دوستان و رفتن به کلاس او یکی را  انتخاب کنم، قطعا گزینه دوم را انتخاب می‌کردم. کلاس‌های او همیشه دنیای من را متحول می‌کرد. او به ما سوال پرسیدن را یاد داد.. تدریس او کلاس خشک اقتصاد را زنده کرده بود. من هنوز ارتباطم را با او حفظ کرده‌ام.
اکنون بزرگترین چالش‌های شما در توسعه کسب ‌و‌ کار چیست؟
یافتن افراد عالی. ما در حال استخدام نیروهای تازه هستیم و باید تعداد کارمندان خود را به دو برابر افزایش دهیم ما به دنبال افرادی در زمینه خلاقیت و ایده‌پردازی، توسعه کسب و کار، بازاریابی و امور مالی هستیم.
چگونه به این ایده‌های بی‌نظیر دست پیدا می‌کنید؟
من تیم بسیار خلاقی در کنار خودم دارم. زمانی که در IDEO کارآموز بودم دریافتم برای خلاق بودن باید در محدودیت قرار گرفت. فرآیند طوفان مغزی IDEO مبتنی بر ایده‌گیری از افراد دیگر بود. من سعی در ایجاد فرهنگ و محیطی دارم که در آن تاکید بر ایجاد چنین فضایی باشد. با ترکیب گروه‌های مختلفی از افراد مهندسان و بازاریابان می‌توان به طیف وسیعی از ایده‌ها دست یافت. با این کار، کارهای خارق‌العاده‌ای می‌توانید انجام دهید.
بهترین کتاب کسب و کاری که خوانده‌اید چیست؟
«چرا خرید می‌کنیم: علم خرید» نوشته پاکو آندرهیل.  این کتاب به قلم یکی از بهترین محققان بازاریابی طی چند دهه گذشته نوشته شده است. وی به دنبال شیوه‌های جدیدی برای درک مشتری هدف خود است. اگر این کار را انجام دهید، به نکات و ایده‌هایی درست می‌یابید که هرگز در اتاق هیئت مدیره یا دفترتان به ذهن شما خطور نخواهد کرد. به تدریج در می‌یابید مسئله گفته‌های یک فرد نیست بلکه انگیزه‌ها و محرک‌های آن‌ها اهمیت دارد.
به نظر شما بزرگترین نوآوری دهه گذشته چیست؟
صفحات گسترده مربوط به دهه گذشته نیست، اما چنان که باید و شاید به آن پرداخته نشده است. ظهور آن حرفه‌های جدیدی را ایجاد کرد.

[/pms-restrict]

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در کارآفرینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *