اگر به شما گفته شود می توتنید لحظات تعیین کننده و سرنوشت سازی را کاملا ارادی برای خود، خانواده، مشتری ها و کارکنان تان بسازید آن وقت چه خواهید گفت؟ واقعیت اینست که شما می توانید لحظات تعیین کننده بیشتری را مهندسی و خلق نمایید، البته در صورتیکه این کتاب را بخوانید.

 

قدرت لحظه؟

همه در زندگیِ خود «لحظات تعیین‌کننده» را از سر گذرانده‌ایم. تجربیاتی به غایت معنادار که در حافظه و ذهن ما کاملاً  زنده هستند. بسیاری از این لحظات کاملاً تصادفی حاصل آمده‌اند؛ اما بنا نیست که لزوماً قاعده همین باشد. شما می‌دانید هرچه تعداد لحظات تعیین‌کننده‌ای که تولید و خلق می‌کنید بیشتر باشد، تجربۀ بهتری را در اختیار مشتریانی که به ایشان خدمات می‌دهید، فراگیرانی که امیدوارید الهام‌بخششان باشید و یا حتی کودکانی که تربیت می‌کنید خواهید گذاشت. اگر به شما گفته شود می‌توانید لحظات تعیین‌کننده و سرنوشت‌سازی را کاملاً ارادی برای خود، خانواده، مشتری‌ها و کارکنان‌تان بسازید آن وقت چه خواهید گفت؟ واقعیت این است که شما می‌توانید لحظاتِ تعیین‌کنندۀ بیشتری را مهندسی و خلق نمایید، البته در صورتی که زمان و تلاش لازم برای خلق آن‌ها را صرف کرده باشید. فقط کافی است چهار عنصر  اعتلا، درک، غرور و ارتباط را برای ساختن آن‌ها با هم تلفیق و ترکیب کنید. در این کتاب چیپ و دان هیث این کار را به شما یاد می‌دهند.

 

چگونه لحظه اندیش شویم؟

انچه اهمیت دارد لحظه است و چه فرصت هایی که با سپردن سرنوشت ان لحظات به بخت و اقبال از کف نمی دهیم

سه موقعیتی که لحظات تعیین کننده را خلق می کنند این بخش فقط برای اعضا قابل نمایش است.

 

چگونه لحظات تعیین کننده به یاد ماندنی بیافرینیم

بیشتر لحظات تعیین کننده از ترکیب یک یا تعداد بیشتری از چهار عنصر زیر ساخته می شوند. برای اینکه در طی زمان لحظات تعیین کننده بیشتری خلق کنید، تمرکز خود را بر چگونگی ترکیب این عناصر با هم قرار دهید

۱- اعتلا

۲- بینش

۳- غرور

۴- ارتباط

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *