درس‌هایی که می‌توان از اولین شغل گرفت

آیا اولین شعل شما مهم است و آیا این کار در فرایند پیشرفت حرفه‌ای شما تاثیرگذار است؟ بر اساس نظر خوانندگاني که به نظرسنجي غير رسمي ما در مورد اولين شغل پاسخ دادند، جواب این سوال مثبت است. در مجموع ۹۶ درصد از فارغ التحصیلان و دانشجویان فعلی و دیگر خوانندگان که در این نظرسنجی شرکت کردند، بیان داشتند اولین شغل صرفنظر از مدت آن، مهارت‌هایی را در اختیار آن‌ها  قرار داده که بعدا در زندگی کاری آنها به کار رفته است.

► فیلیپ سی. کانتز، پیش از آن که تبدیل به مدیرعاملی برجسته در دنیای تجارت شود، افسر شرکت کشتیرانی تجاری ایالات متحده بود. کانتز در یکی از برنامه‌های آموزش مدیریت مدرسه کسب و کار استنفورد در سال ۱۹۸۹  اظهار کرد: مدیریت پل کشتی به مدت هشت ساعت در روز به ارتقای مهارت‌های فرماندهی من کمک کرد و  باعث بهبود مهارت مدیریت تیم و مدیریت پروژه در من  گردید.

► ناح سیدات کرتاران،  که در برنامه آموزشی مدیریت مدرسه کسب و کار استنفورد در سال ۲۰۱۶ شرکت کرده بود، اعلام کرد شغلی که وی در تابستان ۱۹۸۷ در هتل کوچکی در نزدیکی دریای مدیترانه در شهر آنتالیا، ترکیه داشت برای اولین بار او را با مردم و فرهنگ‌های دیگر آشنا کرد و این تجربه بعدها به او در تاسیس شرکت‌های مختلف کمک کرد.

► به عقیده آرتورو کازارس، گاهی اوقات اولین شغل به شما در تشخیص کارهایی که به آن‌ها علاقه ندارید کمک می‌کند. وی در کودکی به همراه پدر و مادرش از مکزیک به ایالات متحده مهاجرت کرد. او  قبل از ۱۶ سالگی در مزارع کالیفرنیا به عنوان کارگر مزرعه  در برداشت محصول کمک می‌کرد. «این شغل اخلاق کاری و انضباط را به من آموخت». “این کار پیش‌پا افتاده و پست همچنین من را به ادامه تحصیلات ترغیب کرد. استنفورد مسیر زندگی من را تغییر داد. کازارس مدرک کارشناسی خود را از استنفورد در سال ۱۹۸۴ و مدرک MBA خود را در سال ۱۹۸۹ اخذ کرد. وی همچنین سابقه معاونت چندین شرکت فن‌آوری سیلیکون ولی را در کارنامه خود داشته و در حال حاضر مدیر عامل چیفر کلود است.

هارولد استمن می‌گوید: حتی اخراج شدن از یک کار می‌تواند درس‌های بلند مدتی را به شما بیاموزد. وی پیش از آن که مدیریت چند شرکت میلیونی دلاری را  بر عهده بگیرد، تنها یک روز توانست در شغل هرس علف‌های هرز در مهد کودک در ریرنتون، واشنگتن دوام بیاورد.

استمن که در سال ۱۹۶۲ مدرک MBA را اخذ کرد. می‌گوید: من یاد گرفتم تا از شکست‌ها سرخورده نشوم و به تلاش خود ادامه دهم. پس از جریان اخراج از مهد کودک، پدرش بی‌درنگ او را به مهدکودک برد تا دلیل اخراج او را متوجه شود. کارفرمای وی اعلام کرد که او در سن ۱۳ سالگی قدرت کافی برای انجام این کار را نداشت. استمن می‌نویسد: این حرف او بسیار برای من دلگرم کننده بود چون فهمیدم دلیل اخراج من بی‌کفایتی نبوده است.

پدرش ۵ دلاری را که پسرش در آن روز به دست آورده بود را پس‌انداز کرد و در مراسم فارغ‌التحصیلی‌اش به او داد. استمن، که در حال حاضر به عنوان عکاس حرفه‌ای در بویز، آیداهو زندگی می‌کند، هنوز آن اسکناس ۵ دلاری را پیش خود نگه داشته است.

► یکی دیگر از فارغ‌التحصیلانی که شغل پیش‌پا افتاده برچسب‌زنی بر روی قوطی‌ها در یکی از سوپرمارکت‌های کارولینای شمالی را  از دست داد خاطرنشان می‌کند: زرنگ و باهوش بودن به معنای آن نیست که شما قادر به انجام هر کار ساده‌ای  باشید.

► بررسی ما همچنین اهمیت شبکه‌ها را نشان داد.  تقریبا نیمی از پاسخ‌دهندگان – ۴۵٪ –  از طریق یکی از  دوستان، اقوام، دبیران، یا مربیان خود از فرصت شغلی آگاه شدند و تنها ۱۵٪ از طریق آگهی نیازمندی شغل خود را بدست آوردند. در مجموع ۶۱ درصد بیش از یک سال در شغل خود باقی ماندند در حالی که ۲۶ درصد تنها یک تابستان یا چند ماه در شغل خود مشغول به کار بودند. بسیاری از پاسخ‌دهندگان شغل خود را در خدمت ارتش آغاز کردند.

► به چه دلیل شغل خود را کنار گذاشتید؟ در مجموع ۲۶٪ استعفا دادند، ۱۱٪ اخراج شدند و ۱۰٪ دیگر ارتقا گرفتند. در حالی که اکثر پاسخ‌دهندگان در کارهای غیر مرتبط با اولین شغل خود مشغول به کار شدند، حداقل یک نفر از آن‌ها هنوز در اولین شرکت خود –به مدت ۷۰ سال– مشغول به کار است.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
  • دوازده روش علمی برای ایجاد تحول در خویشتن

    تحقیقات نشان می‌دهد حتی تغییرات کوچک در صورت اجرای صحیح، می‌تواند تأثیرات شگرفی داشته باشد…
بارگذاری بیشتر در توسعه شخصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *